Skip to main content
Estonia
EVENTTRAININGFOR ESTONIAN NETWORK

Koolitus EURAXESSi Eesti võrgustiku liikmetele

About

est_netw

Psühholoogiline vastupidavus ja selle arendamine

Oled sa kunagi märganud, kui palju mõtteid jõuab peast läbi käia vaid üheainsa minuti jooksul? Või avastanud, et teed üht asja, aga mõtetes oled hoopis mujal, minevikus juhtunud sündmustes või tulevikukujutlustes? Või märganud, et kuigi teine räägib sulle midagi, siis sinu mõtted keerlevad hoopis millegi muu ümber? Kui oled, siis palju õnne – sest sellel märkamise hetkel oled sa tõeliselt kohal. Just see on oskus, mille harjutamisega on aastatuhandeid tegelenud budistlikud mungad, kuid mis on nüüdseks välja tõstetuna religioossest kontekstist levinud plahvatuslikult lääne organisatsioonidesse, meditsiini- ja haridussüsteemi.

Tänapäeva informatsioonist üleküllastunud maailmas on toimetulekuks vältimatu arendada meeleselgust ja võimet keskenduda olulisele.

Teadveloleku või ärksameelsuse (ingl k mindfulness) praktikad aitavad tulla juhuslikest mõteterägastikest praegusesse hetke ning võtta see hetk vastu sellisena nagu see on. Iidseid meelerahu harjutusi püsivalt praktiseerides tuleme välja harjumuspärastest reageerimismustritest ja oleme rohkem ühenduses tegelikkusega. Ärksameelsuse rakendamise uuringud on näidanud, et inimesed muutuvad neid tehnikaid praktiseerides iseenda vastu ausamaks ja mõistvamaks, mille tagajärjel paranevad ka suhted. Vähem energiat kulub emotsioonidele ja nendega võitlemise peale ning seeläbi muututakse efektiivsemaks oma tegevustes.

 

Koolitajast

Marika Paaver on alates 2005. aastast töötanud TÜK psühhiaatriakliinikus inimestega, keda on tabanud depressioon, läbipõlemine, sõltuvus-, söömis- või ärevushäired. Ta on tegelenud ka psühhoterapeutiliste sekkumiste väljatöötamise ja mehhanismi uurimisega ning avaldanud mitmeid sellekohaseid teadusartikleid.

Ta ütleb koolituse teema kohta nii: "Teadveloleku teemani jõudsin üle 10 aasta tagasi ühelt poolt läbi isiklike kogemuste ning samaaegselt märgates, kui jõuliselt see teema tõstab pead mujal maailmas. Praeguseks olen aidanud Eestis sisse viia mitmeid teadvelolekul põhinevaid gruppe nii Tallinnas kui Tartus, rakendanud neid meetodeid individuaaltöös, tutvustanud neid meetodeid teistele psühhoterapeutidele ning viinud läbi ja juhendanud ka vastavateemalisi uurimistöid. Kuigi ma jagan oma kogemust ja teadmisi selles valdkonnas, ei soovi ma toimida nö reklaamiagendina. Ainus viis teadvelolekut mõista, on seda kogeda ja ma usun, et iga inimene tunneb sellega katsetades ise sisimas ära, kas ja millises ulatuses on see tema jaoks. Samuti ei saa ma seda otseselt õpetada, aga saan pakkuda infot teadusuuringute näol teadveloleku kasulikkusest ja samas ruumi ja harjutusi sellise olemise viisi katsetamiseks."

 

Korralduslikud küsimused

Registreerumisel palun teha valik õhtusöögiks märkides soovitud roa järel "x".  Taimetoidusoovi osas märkida vastavasse lahtrisse samuti "x", teile koostatakse eraldi roog.

 

Registreerumise tähtaeg on 2. mai.

Details

Date & Duration
- (10am - 7pm)
Location/Venue
Kõue mõis, 75019 Triigi, Estonia

Organiser

Name
EURAXESS Eesti
Website
Email
hanna.raig@etag.ee

Attachments

ajakava_090517.docx
English
(39.91 KB - DOCX)
Download

Available seats

0 seats available out of 17 seats